Як реформувати медицину у Любецькій громаді – радилися медики та експерти Чернігівського ЦРМС

Дата: 18.04.2018 10:46

У вівторок 17 квітня Ніна Подколзіна, радник з питань муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, провела консультацію для представників Любецької селищної громади.

Участь у зустрічі взяли Сергій Пінчук, голова Любецької ОТГ, та медичні працівники місцевої амбулаторії, яка входить до складу Ріпкінського Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). На зустрічі обговорили складні питання реформування первинної медичної допомоги (ПМД) в сільській місцевості та першочергові завдання органів місцевого самоврядування і медичних працівників. Селищний голова Сергій Пінчук зазначив, що необхідно активізувати інформаційну роботу стосовно підписання угод з сімейними лікарями, залучити до цього процесу депутатів селищної ради та  старост округів.

Медиків турбувало питання щодо забезпечення комп’ютерною технікою медичного закладу.

Але найголовніше питання, яке цікавило всіх - щодо зміни господарсько-правового статусу закладів охорони здоров’я і чи можливо у Любечі створити своє комунальне некомерційне підприємство.

За словами Ніни Подколзіної, існує декілька варіантів створення цього підприємства. «Рішення прийматиме громада Любецької ОТГ. Тут матиме вплив і готовність підписувати декларації з лікарями, які надають послуги в Любецькій амбулаторії», - наголосила вона.

Любецька селищна рада, за інформацією Сергія Пінчука, надає фінансову підтримку Ріпкінському ЦПМСД для функціонування амбулаторії і готова взяти на себе повноваження управління своїм закладом і зробити цю підтримку більш ефективною, адже кошти будуть направлятися на охорону здоров’я і майно громади, але необхідно, щоб медичний персонал був зацікавлений в наданні якісних медичних послуг.

Вже з 1 липня тим закладам охорони здоров’я, що виконають всі необхідні умови і укладуть угоди з національною системою закладів, буде надана можливість фінансування за новими умовами, розмір якого, з урахуванням капітаційних ставок, значно перевищуватиме обсяг державної субвенції, яку отримують медичні установи. «Часу немає, необхідно діяти!» - цієї думки дійшли всі учасники зустрічі і домовились про подальшу взаємодію.