День пам'яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2019 14:53

З нагоди 33-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Любецькій громаді вшанували пам'ять загиблих та померлих ліквідаторів та висловили слова вдячності живим героям, що стали на боротьбу з найстрашнішим ворогом людства «мирним атомом».

Цього дня, біля пам’ятного знака Чорнобильцям – ліквідаторам , в Любечі відбувся мітинг – реквієм з покладанням квітів.

У заході взяли участь: адміністрація селищної ради, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, воїни інтернаціоналісти, воїни АТО, вчителі та учні школи, жителі селища.

Як підкреслив, у своїй промові, селищний голова Сергій Пінчук, Чорнобильська катастрофа змінила життя мільйонів українців. У нашій державі, мабуть немає жодної родини, якої не торкнулася ця трагедія і наслідки аварії були б, ще масштабніші якби сотні тисяч людей не здійснили подвиг і не вийшли на боротьбу з «мирним атомом».

«Справжній подвиг має одну ціль – збереження життя своєї родини і своєї землі. Ліквідатори аварії йшли у радіаційне пекло і діяли у тих надзвичайних обставинах за велінням совісті та почуття обов’язку. Низький їм уклін за це! Час плине, але подвиг учасників аварії буде жити у віках».

Сьогодні ми з вами прийшли до цього знаку, щоб вшанувати їх подвиг.

Слова подяки героям - чорнобильцям висловили учні школи. Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих героїв-ліквідаторів, які 33 роки тому заслонили собою не тільки Україну, а й усе людство від невидимого ворога. Також отець Іоан  відслужив молебень за  ліквідаторами, що відійшли у вічність. Присутні на мітингу-реквіємі поклали квіти до пам’ятного знака учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Крім того,  ліквідаторам була надана матеріальна допомога від селищної ради.

За інформацією сектору культури і туризму