Увага! Обробка полів!

Дата: 06.05.2021 15:53

Повідомляємо Вас про те, що за сприятливих погодних умов з 11 травня 2021 року по 10 червня 2020 року приватне підприємство «ЯСНА-ПЛЮС» буде

проводити наземний обробіток посівів соняшника, кукурудзи та озимих (с. Губарі, с. Малинівка, смт Любеч) гербіцидами: Моддус (регулятор росту), Хлормекват хлорид (запобігання виляганню), Глобстар (післясходовий гербіцид), Прайм (післясходовий гербіцид),Дроп (приліпач), Дарк (грунтовий гербіцид), Терби-8 (грунтовий гербіцид) які дозволені до використання в Україні.

Інформація:

В 95 % випадків отруєнь бджіл хімічний токсикоз викликають саме інсектициди, в 4 % випадків - гербіциди і 1 % припадає на інші препарати.

Всі інсектициди, які використовуються аграріями і можуть викликати загибель бджіл відносяться до однієї з трьох груп: фосфорорганічні пестициди (ФОС), синтетичні піретроїди і неонікотиноїди, або є комбінацією діючих речовин різних груп; наприклад циперметрин + хлорпірифос, лямбда - цигалотрин + імідаклопрід, тощо. Більшість ФОС є високотоксичні для бджіл. Один із представників групи, а саме хлорпірифос проявляє досить тривалу дію, тому нетоксичний рівень для бджіл настає не менше як через п’ять днів після обробки. Піретроїди мають виражені відлякуючі властивості, тому бджоли уникають оброблені ділянки. Найбільш токсична дія піретроїдів на медоносних бджіл проявляється за температури + 25 °С, а на більшість шкідників за + 20 °С, і якщо проводити обробку рослин за температури +10°С - + 15 °С ризик для бджіл значно зменшується. Препарати на основі циперметрину проявляють свою токсичну дію на бджіл тільки в момент обробки полів. Наприклад, альфа - циперметрин через добу після застосування - не токсичний. Препарати на основі імідаклопріду негативно впливають на бджіл, які безпосередньо контактують з обробленими рослинами, але при використанні препарату у вечірній час, його негативна дія значно скорочується.