18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 19.05.2019 12:04

18 травня в Україні відзначають 75-ту річницю депортації кримськотатарського народу, визнаної геноцидом.

Як відомо, депортація почалася 18 травня 1944 за рішенням Державного комітету оборони СРСР. Кримські татари були вивезені в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР.

Згідно з офіційними даними, було виселено 238,5 тисячі кримських татар, без урахування демобілізованих військових. У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина — це діти до 18 років.

Однак, сумно це стверджувати, але історія повторилася в часі анексії Криму у 2014 році.  Сьогодні, у день пам’яті, любецька громада солідарна з кримчанами. Події 44-го року — це не тільки трагедія кримчан. Геноцид кримськотатарського народу — сумна сторінка в історії всього українського народу.