Протидія домашньому насильству
7 січня 2018 р. набув чинності Закон України № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, запобігання домашньому насильству – це система заходів, що здійснюються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, та спрямовані на підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у приватних стосунках, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед до постраждалих дітей, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків, а також будь-яких звичаїв і традицій, що на них ґрунтуються.
Відповідальні працівники (структурні підрозділи) в ОТГ, які проводять роботу із координації заходів реагування на повідомлення про вчинення насильства:
Комунальний заклад центр надання соціальних послуг Любецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області.
Скорочена назва; КЗ «Центр надання соціальних послуг.
Код ЄДРПОУ 43135159
Директор: Оздоева Наталія Федорівна тел. 073-073-55-85
cnsp.liubech@gmail.com
1.2 Контакт відповідальної особи: Костюк Леонід Миколайович – головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту 0508429775
До місця вчинення насильства можуть залучатися (у разі потреби) представники уповноважених підрозділів органів Національної поліції, служби у справах дітей та інших суб’єктів.
Метою діяльності відповідальних осіб є надання соціальної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.
Повноваження Центру надання соціальних послуг Любецької селищної ради у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі:
- Прийом і розгляд звернень.
- Інформування державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, уповноважених підрозділів органів НПУ про виявлення фактів домашнього насильства за наявності добровільної поінформованої згоди постраждалих осіб, крім випадків вчинення насильства стосовно дітей та недієздатних осіб або виявлення актів насильства кримінального характеру, коли така згода не вимагається; у разі виявлення факту домашнього насильства стосовно дитини — інформування не пізніше однієї доби служби у справах дітей та уповноважених підрозділів органів НПУ.
- Здійснення оцінки потреб постраждалих осіб.
- Надання постраждалим особам повної та вичерпної інформації про їхні права і можливості отримання ними дієвої допомоги.
ГАРЯЧІ ЛІНІЇ:
Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства або стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства телефонуйте:
102
Гаряча лінія Національної поліції України 0-800-500-202
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного телефонів)
Національна дитяча гаряча лінія 0-800-500-225
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).