Служба у справах дітей Любецької селищної ради

Адреса: 15041, смт. Любеч, вул.. Добрининська, 60 , (каб. № 36)

Контактний телефон  +380 501657315

E-mail: liubech_marynec@cg.gov.ua

 

Розпорядок роботи: понеділок – п’ятниця  8 .00 – 17 .00 год

перерва 13.00 – 14.00 год

Графік прийому громадян:  щоденно

 

Всі послуги надаються безкоштовно

Шановні гості нашої сторінки!

 Діти – це ангели. Вони не повинні страждати від того, що хтось вважає їх чужими. Вони повинні жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Давайте створимо для них такий світ разом! 

Діти – це безмежна ще не зіпсована щирість і відвертість. Їх майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них.

 

СТРУКТУРА СЛУЖБИ

Начальник служби –

Маринець Валентина Миколаївна

 

 

   Служба у справах дітей Любецької селищної ради є структурним підрозділом Любецької селищної ради, який у своїй роботі керується Законом України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» та частиною 2 статті 12 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

 

Головним завданням служби єреалізація на території громади державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, профілактика вчинення правопорушень дітьми.

Основні функції служби у справах дітей:

– захист прав, свобод і законних інтересів дітей;

– запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;

– встановлення опіки та піклування над дітьми;

– усиновлення;

– створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

– здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

– ведення обліку дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;

– надання практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей.

  Законодавча база та нормативно-правові документи, на основі яких служба здійснює функції держави:

– Закон України „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” від 11.12.1998 року № 312 (із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 08.07.1999 № 864, 03.04.2003 № 673, 03.02.2004 № 1410, 20.01.2005 № 2377, 01.12.2005 № 3167, 07.02.2007 № 609);

– Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2007 року № 1068 «Про затвердження типових положень про службу у справах дітей»;

– Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 № 2342;

– Закон України „Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей” від 02.06.2005 року;

– Закон України „Про охорону дитинства” від 26.04.2001 року;

– Сімейний Кодекс України від 26.12.2002 року;

– Цивільний Кодекс України;

– Указ Президента України „Про питання забезпечення реалізації прав дітей в Україні» від 16.12.2011 №1163/2011

– Постанова Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»;

– Постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей.

Дитинство – це чудова пора сподівань на щасливе майбутнє та здійснення мрій. Кожна дитина має право на достойне та  щасливе життя.
Захист дітей є одним із пріоритетів нашої держави і відповідно до Указу Президента України  щорічно, 30 вересня, відзначається День усиновлення. Символічно, що цей день співпадає з релігійним святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.
Святий обов’язок дорослих – зробити все можливе, щоб кожна дитина зростала в сім’ї, любові і достатку.

 

Основними завданнями служби у справах дітей є:

     -    Контроль за дотриманням законодавства стосовно дітей.

  • Реалізація державної політики у сфері соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.
  • Профілактика дитячої бездоглядності та безпритульності.
  • Подання пропозицій на розгляд виконавчого комітету Любецької селищної ради  територіальної громади щодо встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.
  • Організація та проведення рейдів спільно з працівниками поліції для вирішення проблем неповнолітніх, протидії втягненню їх у протиправну діяльність.
  •  Пропагування здорового способу життя серед дітей, попередження вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління та наркоманії.

     -   Розроблення і здійснення самостійно або разом з іншими структурними підрозділами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.

 

     -   Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки      та піклування над дітьми, їх усиновлення , влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї.

 

     -   Ведення державної статистики щодо дітей.

 

     -   Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування          під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння усиновленню.

 

     -  Ведення обліку дітей, які опинилися в складних життєвихї обставинах, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів.

 

     -  Виявляє  разом з іншими структурними підрозділами теріториальної громади, органами внутрішніх справ, КЗ «Центр надання соціальних послуг», відділом освіти, сім’ї, молоді та спорту, дітей та молоді за участю громадськості дітей, які залишилися без піклування батьків, веде облік дітей, які  можуть бути усиновлені.

 

     - Розробляє і подає на розгляд сесії селищної ради пропозиції щодо бюджетних асигнувань на реалізацію програм і здійснення заходів соціального захисту дітей.

 

     -   Забезпечує розгляд в установленому порядку звернень громадян.

 

     - Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу в межах своєї  компетенції через засоби масової інформації.

 

     -  Здійснює інші функції, які випливають з покладених на неї завдань, відповідно до законодавства.

 

 

  Дитинство – найважливіший період у житті людини. Найчастіше якість життя у дитячі роки визначає подальшу долю дитини.

    Чи замислювались ви коли-небудь над тим, як важко дитині, коли немає кого називати мамою та татом? Ніхто не пошкодує, не обніме лагідно й не притисне до люблячого серця. Чи бачили ви очі, які з надією дивляться на кожного незнайомця у закладах соціального захисту для дітей? Не про подарунки і солодощі мріють ці діти, не про модні речі. Вони просто хочуть мати сім’ю, маму й тата, які будуть їх любити. Діти не винні, що так склалося їх життя. Не з власної волі вони залишилися самі в цьому великому і складному світі.

    Щоб кожна дитина мала родину, щоб кожне сердечко було зігріте турботою і любов’ю – обов’язок владних структур у сфері захисту прав дітей. Ми можемо і повинні їм допомогти. Ми маємо здійснити їх мрію.