Лікарняні та декретні від Фонду отримали понад 800 тис. осіб

Дата: 15.05.2020 08:36

За підсумками першого кварталу 2020 року Фонд соціального страхування України направив на виплату матеріального забезпечення понад 3,8 млрд гривень, допомоги отримали 806 тисяч застрахованих осіб.

Зокрема, ФССУ профінансував за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями в січні–березні:

? допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) для 758,3 тис. застрахованих осіб на суму майже 2,7 млрд гривень;

? допомоги по вагітності та пологах для 39,7 тис. жінок на суму понад 1,1 млрд гривень;

? допомоги на поховання за 2,6 тисячами випадків на суму 11 млн гривень.

Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.  Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Пресслужба виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України