Згідно листа Держгеокадастру України від 06.01.2021 №22-28-0.222-171/2-21 відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України індекс споживчих цін за 2017- 2023 роки, що використовується для визначення  коефіцієнта  індексації  нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

Значення коефіцієнта  індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2020 рік становить 1,0.

Звертаємо увагу, що нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування земельним податком та застосовується для розрахунку річної суми орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також є базою оподаткування для платників податку четвертої групи.

Щодо середньої вартості ріллі по території Чернігівської області

станом на 01.01.2021

За даними Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області станом на 01.01.2021 нормативна грошова оцінка 1 га ріллі по Чернігівській області становить 24065,00 гривень.

Звертаємо увагу, що цей показник враховується виключно для земель з не проведеною нормативною грошовою оцінкою та зазначається при розрахунку земельного податку у графі 11 (в гривнях з двома десятковими знаками)  податкової декларації з плати за землю на 2021 рік.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області