У вересні на Чернігівщині стартує осіння пероральна імунізація диких тварин проти сказу за допомогою повітряного транспорту

Дата: 28.09.2021 08:05

У Чернігівській області із 3 вересня розпочинається планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків єнотовидних собак) проти сказу.

Сказ - одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, яка вражає центральну нервову систему, з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та безпритульні тварини.

І хоча на Чернігівщині від початку року випадки сказу (в тому числі у дикій фауні) не реєструвались, зокрема і завдяки проведенню постійної профілактичної роботи, загалом епізоотична ситуація в Україні щодо цього небезпечного інфекційного захворювання вимагає вжиття радикальних заходів. Серед них одне з основних місць посідає саме пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Вакцинація на території Чернігівщини буде здійснюватися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН-2.

Тому Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області звертається до жителів регіону із проханням не хвилюватись при вигляді літака, що розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку.  Варто знати, що у такий спосіб відбувається процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин від сказу. Також не слід брати брикети з вакциною до рук і переносити з місця на місце.

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від  погодних умов до охоплення всієї території області.

УВАГА! Розкидання вакцини буде проводитись літаками  над лісовими та сільськогосподарськими угіддями!