Держпродспоживслужба попереджує!

До уваги мешканців населених пунктів, які потрапили в зону дії весняної повені.

Станом на сьогодні на Чернігівщині спостерігається сезонне підняття рівня води. Дотримуючись деяких простих правил гігієни можна убезпечити себе від інфекційних захворювань. Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби надають поради.

Перш за все звертайтесь до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості. За відсутності привізної питної води  ні  в якому  разі  не використовуйте для пиття воду з відкритих водоймищ, джерел централізованого водопостачання та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні  мікроби  -  збудники  туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки,  вірусних  гепатитів  і  т.д.,  яйця  та личинки гельмінтів,  цист лямблій, дизентерійних амеб. Для господарських  цілей також   користуйтеся тільки добре прокип'яченою водою.

Для харчування використовуйте  тільки  продукти  гарантованої якості. При приготуванні їжі обов'язково застосовуйте термообробку (варіння, смаженнязапікання).  Овочі та фрукти ретельно  мийте кип'яченою  водою  (бажано  щіткою та господарським милом)потім обдавайте окропом. Перед їжею обов'язково ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфектантами серветками.

Комахи (мухи, оси, комари та інші),  гризуни  (щури, миші) можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб.

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

- забезпечити лабораторний контроль за показниками безпечності питної води з джерел централізованого та децентралізованого водопостачання;

- забезпечити проведення дератизаційних, дезінсекційних та дезінфекційних заходів на підтоплених територіях;

- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх  предметів  (гіллябудівельних  конструкцій  тощо)  та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20 - 25 см;

- індивідуальні  вигреби  та  вбиральні  (туалети)   в   разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапномабо іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;

- колодязі звільнити від нанесеного бруду,   почистити, спорожнити та продезінфікувати;

- трупи загиблих тварин та птиці зібрати і  захоронити  на скотомогильниках під контролем ветеринарної служби.

У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка,  запамарочення, головний біль, болі у животі, нудота,  пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнойників і т.д.) терміново  зверніться за медичною допомогою. Не допускайте
 самолікування тому, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Не гайте часу! Бережіть своє здоров'я та здоров'я  близьких Вам людей!