Як не втратити субсидію на неопалювальний сезон?

Житлова субсидія на неопалювальний сезон призначається на період з 1 травня по 30 вересня

Більшості українців, які отримували допомогу в опалювальному сезоні, на неопалювальний ії призначать автоматично. Якщо відсутні борги понад три місяці на суму більше ніж 680 грн. Якщо заборгованість є, субсидію призначать в разі реструктуризації боргу за зверненням громадянина.

Кому обов’язково треба подавати заяву на отримання субсидії?

• -хто не отримував субсидію в опалювальному сезоні;

• -якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщенні особи;

• -у разі оренди приміщень та сплати житло́во-комуна́льних послуг (ЖКП);

• -якщо в приміщенні проживає менше людей, ніж зареєстровано;

• -у разі звернення за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного опалення.

Коли треба подавати заяву?

• До кінця червня ц.р. В іншому разі житлову субсидію призначать з місяця звернення.

Як подати документи?

• особисто, звернувшись до уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, ЦНАПів або до будь-якого сервісного центру ПФУ;

• поштою, на адресу органів ПФУ;

• онлайн – через вебпортал електронних послуг ПФУ, мобільний застосунок ПФУ або через портал «Дія».

В яких випадках припиняються пільги на ЖКП?

Припинити пільги можуть у разі:

• відповідної заяви пільговика – з місяця, що настає за місяцем ії подання;

• у разі призначення пільговику житлової субсидії – з місяця, що настає за місяцем призначення субсидії;

• у разі смерті пільговика – з місяця, що настає за місяцем смерті.

Які доходи зараховуються до сукупного доходу сім'ї  під час розрахунку пільги?

До сукупного доходу сім’ї пільговика зараховуються нараховані:

• пенсія;

• заробітна плата;