У Чернігівській області функціонує «Освітній простір ветеранського розвитку» в рамках обласної програми «Програми соціальної підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх сімей та осіб, які постраждали від військової агресії російської федерації на території Чернігівської області, на 2024 - 2026 роки», затвердженої розпорядженням начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 08 грудня 2023 року № 807.

Реалізація проекту здійснюється на базі трьох університетів Чернігівщини:

• Національний університет «Чернігівська політехніка»
  • Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка
  • Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя.

До реалізації проекту долучаються такі заклади: Прилуцький технічний фаховий коледж, Сновське вище професійне училище лісового господарства, Чернігівський центр професійно-технічної освіти, Сосницький професійний аграрний ліцей.

Мета проекту - створення умов для задоволення освітніх потреб ветеранів і членів їх сімей та осіб, які постраждали від військової агресії російської федерації на території Чернігівської області, забезпечення супроводу під час їх соціальної реінтеграції у сучасний соціум, підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці.

Напрями реалізації проекту:

Професійна перепідготовка ветеранів і членів їх сімей з метою підвищення їх професійної компетентності;

Соціально-психологічна адаптація учасників проекту з метою підвищення їх мотивації до реінтеграції в сучасний соціум з ринковою системою відносин;

Правова адаптація ветеранів і членів їх сімей з метою підвищення соціальної захищеності в умовах сучасного соціуму;

Сприяння у працевлаштуванні учасників проекту з метою поліпшення рівня їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Напрями, за якими може здійснюватися підготовка в рамках проекту «Освітній простір ветеранського розвитку»:

1. «Підприємництво у                    > «Прикладні навички (гончарство, різних сферах»; вирощування культур, токарна справа тощо)»;
  2. «ІТ- технології»;                         '> «Психологічна реабілітація»;
  3. «Основи дизайну»;                     > «Соціальне проектування»;
  4. «Мовні курси»;                           > «Фінансова грамотність»;
  5. «Правова грамотність»; > «Фізкультурно-спортивна реабілітація».
  6. «Основи менеджменту»;

За результатами успішної участі у проекті учасники отримують сертифікати про проходження курсів/тренінгів.

З метою визначення напрямів, за якими формуватимуться групи підготовки слухачів просимо пройти опитувальник за посиланням: https://forms.gle/hDwt4JNJ3WbdrtxL7

Уразі виникнення питань звертатись за телефоном  (046) 95-21-64