Надбавки до пенсій: хто може претендувати на доплати за віком

Українське законодавство передбачає, що після досягнення певного віку пенсіонерам призначаються щомісячні компенсаційні виплати до пенсії. Розмір такої доплати залежить від віку пенсіонера.

Вікова надбавка призначається автоматично, коли громадянин досягає визначеного віку. Для призначення доплати не потрібно додатково звертатися до Пенсійного фонду, оскільки вона нараховується автоматично. Так, українці можуть отримати доплату:

• 300 грн у віці від 70 до 75 років;

• 456 грн у віці від 75 до 80 років;

• 570 грн у віці від 80 років.

Розмір надбавки зростає в місяць, коли особа досягає нової межі віку.

Тому у вересні ті громадяни, які досягли 75 чи 80 років, отримають підвищення:

• 456 грн замість 300 для тих, кому виповнилося 75 років;

• 570 грн замість 456 для тих, хто досягне 80 років.

Важливо

• Виплати нараховуються у місяць, коли громадянин досягає визначеного віку.

• Нарахування надбавки розпочинається не від початку календарного місяця, а після досягнення відповідного віку, тому за перший місяць вона буде виплачена не повністю, а пропорційно до даної кількості днів.

• Вікову надбавку не призначають громадянам, якщо їхня пенсія вища за 10 340,35 грн.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області