Вибори Президента: 30 березня в Україні «День тиші», заборонена будь-яка агітація!

Дата: 29.03.2019 18:33

В Україні у суботу, 30 березня — “День тиші”. Агітувати за кандидатів на пост Президента України заборонено законом.

Будь-яка агітаційна діяльність у цей день вважається незаконною і тягне за собою наслідки для кандидата чи виборчого об’єднання, в чиїх інтересах вона здійснюється. Заборона стосується всіх видів агітації: в день тиші не показуються передвиборчі ролики по телебаченню, не поширюються газети і листівки, не проводяться дебати і зустрічі з виборцями. Як правило, не знімаються малоформатні стаціонарні агітматеріали, наприклад, паперові листівки, наліпки, якщо вони були поширені до настання періоду, до якого заборонена агітація. Заборона на агітацію закінчується після закриття виборчих дільниць на всій території, де проводяться вибори.

Мета дня тиші полягає у забезпеченні кожному виборцю самостійність вибору, захист від можливого випадкового впливу будь-яких матеріалів, психологічного тиску. З тією ж метою запроваджується заборона на публікацію результатів опитувань громадської думки, які можуть вплинути на дії виборців. Електоральна поведінка частини виборчого корпусу, яка не визначилася, частково може визначатись рейтингом того чи іншого кандидата, здатністю чи нездатністю партії подолати відсотковий бар’єр, тому публікація таких рейтингів і, тим більше, навмисне їх заниження або завищення також можуть спотворити волевиявлення. З цієї причини термін заборони на публікацію опитувань і рейтингів, як правило, вищий.

Не поширюється день тиші на розповсюдження інформації безпосередньо про самі вибори, заклики взяти в них участь, роз’яснення законодавчих норм та порядку голосування. Така діяльність здійснюється виборчими комісіями різного рівня.

Про виявлені порушення у День тиші закликаємо громадян повідомляти у поліцію.