День вишиванки

Дата: 15.05.2019 19:27

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У 2019 році свято припало на 16 травня. Це поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Ідея свята належить звичайній студентці Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Вона ще в 2006 році запропонувала своїм одногрупникам прийти в університет в якийсь із днів у вишиванках. І вони це зробили не тільки в 2006-му році, але і після. Так і почалася традиція, яка підкорила всю Україну і величезну діаспору нашої країни.

Головною метою цього дня є збереження українських національних цінностей та їх популяризація. І потрібно погодитися, що це прекрасний варіант, який нікого ні до чого не зобов'язує, але настільки цікавий, що залучає безліч людей.

У цей день всі, хто в душі вважає себе українцем, одягає українську вишиванку і прямує у ній в школу, на роботу чи на зустрічі.