Не декларуєте працівників – сплатіть штраф!

Дата: 17.09.2020 09:02

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати кредити, банківські інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф.

Зрештою через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

Пам’ятайте: Незадекларована праця не захищає від штрафу

• Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.
  • Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою - копію направлення на проведення інспекційного відвідування.
  • Перевірка може проходити на місці або дистанційно.
  • Максимальний термін перевірки – до 10 днів.
  • Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.
  • Інспектор може перевіряти будь-які документи, що стосуються працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.
  • Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіозаписи, залучати правоохоронні органи.

З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками. Розмір штрафу за використання праці одного незадекларованого працівника складає 50 тис. грн., а у разі вчинення порушення повторно протягом двох років – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що складає 150 тис грн.  Оформлюйте працівників і не звертайте уваги на заплановані перевірки!