Освітні можливості для дорослого населення від служби зайнятості

Дата: 25.09.2020 07:59

11 вересня в Україні стартував Тиждень освіти для дорослих, який з 1999 року щорічно проводиться під егідою ЮНЕСКО.

Професійне навчання дорослого населення – процес нелегкий та відповідальний, спрямований на подальше працевлаштування людини вже за новим фахом. І тут треба зважати, насамперед, на професійний досвід «дорослого студента», його кваліфікаційні уміння й навички та реальні потреби ринку праці. Про  освітні можливості для дорослого населення, які має у своєму арсеналі служба зайнятості, розповідає начальник відділу організації профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості Сергій Заровний.

• За направленням служби зайнятості можна безкоштовно і в стислі терміни здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. Безробітні навчаються виключно на замовлення роботодавців, а отже з гарантією працевлаштування.

Вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців та в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Зокрема,11 центрів професійно-технічної освіти, які діють в системі державної служби зайнятості, здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями. Якими саме? Слюсар, електрогазозварник, токар, тракторист, монтажник гіпсокартонних конструкцій, кондитер та багато інших популярних сьогодні на ринку праці професій.

Але якщо професійне навчання – послуга виключно для безробітних, то для громадян, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, є інші пропозиції. Сьогодні існує унікальна можливість стати більш конкурентоспроможними на ринку праці громадянам 45+, пройшовши навчання за ваучером за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Водночас, як зареєстровані безробітні, так і громадяни, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть підтвердити результати неформального професійного навчання. Ця послуга цікава для осіб, які мають великий досвід роботи за професією, але не проходили відповідне навчання та не мають документа про професійну освіту; громадян, які бажають відновити втрачені документи або підвищити розряд.