Фото без опису

20 квітня відбулася онлайн зустріч  в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).Любецька територіальна громада є партнером Програми DOBRE у Чернігівській області.

Віталіна Старчик презентувала наступний з компонентів Програми  - «Залучення громадськості». Розповіла хто за цим компонентом працюватиме з нами, з Любецькою територіальною громадою. Мова йшла про регіональну організацію громадянського суспільства (РОГС), яка надаватиме підтримку нашій громаді у розвитку механізмів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення, прийняття рішень, місцевим організаціям громадянського суспільства у посиленні їх спроможності, допомагатиме у створенні та підтримці молодіжних рад. 

Керівник напряму    «Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області» програми DOBRE  Павло Пущенко ознайомив з можливостями та основними напрямами роботи громадського компоненту :

?         Розвиток механізмів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення та прийнятті рішень;

?         Посилення спроможності громадських організацій та ініціативних груп громади;

?         Підтримка молодіжної роботи.

Тетяна Романова ознайомила з планом роботи щодо запровадження та вдосконалення інструментів участі в громаді.  В рамках даного напряму заплановані такі заходи: впровадження двох нових інструментів участі в громаді, навчання представників органів влади та громадськості онлайн-інструментам комунікації та партнерства, проведення інформаційних  кампаній із просування інструментів участі. Для влади громадська залученість формує довіру, надає можливість розуміти потреби громади та реалізувати спільні проєкти, зменшує негативне ставлення з боку громадян. 

 Також одним з сегментів компоненту програми DOBRE “Голос громади в місцевому самоврядуванні” є співпраця з місцевими громадськими організаціями та ініціативними групами. Наталія Висіканець наголосила на його важливості та детально показала етапи роботи в цьому напрямі. Першим кроком буде оцінка спроможності громадських організацій за методикою АRC, що  надасть змогу знайти перспективи та прихований потенціал, побудувати план організаційного розвитку. Також планується навчання для  громадських активістів та ініціативних груп, проведення Чернігівської літньої школи громадянської активності, можливість отримати грант на реалізацію проєкту/ідеї, запуск інтернет-платформи "Скринька добрих практик" для громадських активістів.

Основними заходами молодіжної політики є сприяння навчанню активного громадянства. В рамках молодіжного напряму відбудуться навчання молодіжних працівників та представників молодіжних рад, молодіжні обміни, моніторинг роботи депутатів, розробка плану дій молодіжної політики громади та запровадження молодіжних програм, стажування молоді в органах місцевого самоврядування. Підтримка молодіжної роботи буде здійснюватися координатором напряму Андрієм Кужелем.

Фото без опису