На військову службу за контрактом у добровільному порядку приймаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, віком від 18 до 45 років (в особливий період з 21 до 60 років), раніше не судимі, пройшли професійно-психологічний відбір, придатні до військової служби за станом здоров’я, мають достатній рівень фізичної підготовки, вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту. Контракт укладається терміном на 3 роки – для осіб рядового складу, від 3 до 5 років для осіб сержантського та старшинського складу.

При проходженні військової служби за контрактом військовослужбовці мають гарантоване гідне щомісячне грошове забезпечення на рівні, що не може бути нижчому від 20 100 грн.

У зв’язку з особливим характером військової служби, яка пов’язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені Законом України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (ст. 1-2 Закону) гарантії, пільги та компенсації.

Згідно наказу Міністерства оборони України від 17.06.2018 року № 260 при підписанні першого контракту військовослужбовцю виплачується для родового складу – 8 прожиткових мінімумів, для сержантського та старшинського складу – 9 прожиткових мінімумів, для офіцерського складу – 10 прожиткових мінімумів.

Компенсація за піднайом житла від 1900 до 5700 грн. (в залежності від місця проживання та складу сім’ї).

Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків грошового забезпечення на кожного члена сім’ї, який переїжджає з ним на нове місце військової служби та перевезення особистого майна до 20 т.

Соціально-побутові гарантії:

забезпечення гарячим харчуванням раз на день (обід), або компенсація коштів за харчування, під час дії воєнного стану або несення служби в добовому наряді - 3 рази на добу;

надання житла, отримання житла у власність за рахунок Держави

можливість навчатися у вищих навчальних закладах, з метою здобуття вищої освіти під час проходження військової служби (після заключення другого контракту);

щорічна відпустка із збереженням грошового, матеріального забезпечення для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років - 30 календарних днів; від 10 до 15 років - 35 календарних днів; від 15 до 20 років - 40 календарних днів; понад 20 календарних років - 45 календарних днів (дружина має право йти в відпустку разом з чоловіком) + додаткова оплачувана відпустка 14 днів для учасників бойових дій (в особливий період або під час дії воєнного стану надання військовослужбовцям відпусток припиняється, крім визначених випадків);

безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я (100% оплата лікарняних, якщо хворів під час відпустки + до відпустки);

санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України;

забезпечення форменим одягом;

п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (в мирний час);

надання в першу чергу дітям військовослужбовців місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах;

значно вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсії, та отримання її за вислугою років - 25 років вислуги; (або 12.5 цивільного стажу +12,5 військового стажу).

Порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":

компенсація плати за комунальні послуги учасникам бойових дій та –пенсіонерам ветеранам військової служби;

право на безоплатний проїзд у громадському транспорті для учасників бойових дій;

талони на проїзд міжміським транспортом – знижка - 50% учасникам бойових дій;

надання земельних ділянок для будівництва, садівництва та ведення господарства;

За детальною інформацією звертатись: м. Чернігів, проспект Перемоги 141. Чернігівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.